Parim nipp enesearenguks

Punkt. Ja valmis ta on. Minu uus raamat „Mees2”, alapealkirjaga „Minu Kari”. Raamatulettidele jõuab teos oktoobri alguses.

Uskumatu, et kogu selle möllu, uue beebi, suvegrillide, kohviku pidamise, esinemiste, veinijoomiste, rännakute ja seikluste vahele mahtus ka raamatu kirjutamine. Ma ei ole väga tihti rahul ja uhke enda üle, aga eelmisel nädalal, kui Amsterdamis, ühe väikse kohviku rõdul sai see punkt pandud, siis olin. Korraks. Asi seegi.

Nüüd olen saanud nädalakese mõelda, et mis siis ikkagi selle poole aasta jooksul siin kodus toimus. Kodus just seetõttu, et enamuse ajast teen tööd kodus. Kirjutan, planeerin, mõtlen ideid ja suhtlen inimestega just siin. Samal ajal, kui beebi vajab jalutamist, vanem poeg tahab Legodega midagi ehitada ja koer käib igal sammul sul järel lootes, et jääb mulle silma ja hakkan temaga palli mängima. Ja ega elukaaslastki ei saa ära unustada. Nüüd saan aru, et kasvasin selle protsessi käigus ka ise metsikult. Nüüd olen võimeline keskenduma ükskõik millele, ükskõik kus ja mis kellaajal.

Ja parimaks treeneriks olid minu puhul muidugi minu enda lapsed. Ma tõesti imetlesin, kuidas mu vanem poeg suudab välja mõelda tegevusi, mida on kohe vaja teha, asju, mida on kohe vaja üles otsida, või küsimusi, mida on kohe vaja küsida, või mänge, mida on vaja kohe mängida – see on lihtsalt uskumatu. Ja veel imetluspärasem on oskus neid nõuda. Just nii, et mul lihtsalt ei jää muud üle, kui temaga neid asju koos teha.

Tänu sellele kirjutamise protsessile mõistsin, et päeva lõpuks on kuldne ikkagi lause: kui tahad edu saavutada, siis tegele ühe asjaga korraga. Olgu kasvõi 5 minutit, aga tegele ainult selle asjaga. Muidugi seda teadmist ei pea pähe õppima, sest igasugu uuringud on tõestanud, et ega inimene ei suudagi tegelikult kahe asjaga korraga tegeleda või kahe asja peale samaaegselt mõelda.

Mängi see 5 minutit lapsega, aga ole kohal. Mine jooksuta koera 5 minutit, aga ole kohal. Ja nii edasi ja nii edasi. Ja siis kirjuta 5 minutit, aga ole kohal. Kui nii suudad, siis on nendel tegevustel ka tulemus. Ja kõik on päeva lõpuks rahul.

Et nüüd edukas olla nende tegevuste puhul ja ka ajaliselt efektiivne, siis otsustavaks saab siin see, kui kiirelt inimene suudab ühe tegevuse pealt teise peale lülituda. Mõnel kulub selleks häälestamiseks kümneid minuteid, mõnel minuteid, mõnel sekundeid. Aga hea uudis on see, et see kõik on treenitav. Minul on see juba päris lühikeseks selle poole aasta jooksul treenitud. Ja nii suudangi päeva jooksul tegeleda 75 erineva asjaga, kusjuures edukalt.

,Äge on see, et nii asju tehes hakkad sa nautima iga tegevust. Isegi prügi välja viimist – ka seal on ka peidus mingi just selle hetke ilu.

Ning see oskus on ka väljaspool kodu väga kasulik. Ega see oskus kuskile ei kao, kui sa kodu uksest kaugemale lähed. Kui juba pere juures selliselt hakkama saad, siis oskad ka väljaspool kodu suhelda inimestega nii, et keskendud alati sellele inimesele kellega räägid. Oled just seal, kus oled. Teed just ja ainult seda, mida hetkel teed. Ja see on igasuguse edu aluseks.

Ning puhkust ei ole vaja, sest puhkad ühe tegevusega teisest. Sest mis see puhkus tegelikult tähendab? See tähendab ju, et sa oled eemal rutiinsest ja igapäevasest keskkonnast ning paljudele see seostub muidugi kohe tööga. Aga kui sul on 15 erinevat tööd, siis sul ju ei tekigi rutiini ja tavamõistes puhkust polegi vaja, sest aju ja keha ei väsigi ära.

Nii et kes tahab tegeleda tõsise enesearenguga sellel sügisel, jääge koduseks, võtke lapsed lasteaiast ning koolist koduõppele ja hakake köögilaua taga raamatuid kirjutama.

Ning muidugi ootan Teid kõiki minu uue raamatu „MEES2 – Minu Kari” esmaesitlusele 4. oktoobril kell 18, mis toimub Tallinnas, Solarise keskuse Apollo Raamatupoes. 😉

Jäta kommentaar

Lisa kommentaar