Pilet direktorite koosolekule

Kas teate, et 5-aastastel on ka lasteaias koosolekud? Olete kunagi näinud, kuidas need toimuvad? Mina ka ei ole, sest ma kahjuks ei ole viiene ning ei klassifitseeru nendes osalema. Küll aga sattusin ühel hommikul selle algusele juhuslikult peale.

Tol hommikul kostus rühmast mõnusat vaikset meeleolumuusikat ja ma mõtlesin hirmuga, et äkki olen taas mingi ürituse ära unustanud.

„Mis muusika see on? Teil on täna mingi äge üritus siin vist jälle,“ lohutasin ma ennast ning juba murdosa sekundi pärast sain ma teada, et olen oma arvamustega ikka täiesti ajast ja arust.

„Meil algab koosolek ju!“ ütlesid õde-venda rõõmsalt peaaegu ühest suust. Sa siis ei tea, kuidas koosolekud algavad või?

Ja järgmisel hetkel jään hämmeldunult jälgima, kuidas hommikusöögi lauast tõusnud piima- ja pudruvuntsidega nunnupallid toole järgi vedades laisklooma kiirusel, vaikse muusika saatel rühma tagumisse tuppa venivad.

Perekoosolekud

Ilmselt sellest inertsist tuleb meil koosolekuid paar korda kuus ka kodus ette ning enamasti saavadki need alguse Väikese Mehe ettepanekust. „Mina olen direktor ja sina oled mu abiline,“ juhatab ta esmalt koha kätte Väikesele Naisele ning seejärel uurib, kes meie olla tahaksime.

Kuna mul ei ole ambitsioone direktoriks saada ning päris tööpäev on juba niigi suht väsitav olnud, siis pakun, et ma olen lihtsalt vabakutseline turundaja, kui sobib.

„Noo, sobib vist jah küll…“ mõtiskleb Väike Mees, olles ilmselgelt uuest terminist “vabakutseline” veidi häiritud, aga samas ei tihka aega raisata ning selle tähendust alluvalt üle küsida.

Y-generatsiooni värske esindajana ei tea ta vabakutselisusega kaasnevatest kodukontori võludest ja koosolekute osalisest ajuvabadusest veel õnneks midagi. 🙂

„Nii, millest te siis rääkida tahate?“ alustab Väike Mees ning lisab, et ta ise tahaks rääkida sellest, kuidas maailma esimene inimene või loom ikka sündis ja kust ta täpselt tuli. Olgu lisatud, et Darwini teooria on tema jaoks välistatud.

„Mina tahan rääkida, et kuidas päike inimesele peale hakkab,“ ütleb Väike Naine õhinal ning  ootamata, kas see teema päevakorda üldse võetakse, on tal juba vastus ka olemas: „Aaa, ma tean, päikesel on mitu poega ja mitu panni ja siis ta kordamööda võtab inimeste käed ja jalad ja siis praeb neid ühelt ja teiselt poolt ja…“

„Sina ei pea vastama praegu,“ ärritub Väike Mees.

„Mhh… kui sa ei lase mul rääkida, siis ma ei naerata sulle kunagi enam!“ reageerib prunti surutud alahuulega krapsakas sekretär peadirektori märkusele ja lahkub laua tagant oma lemmiktuppa, milleks on otseloomulikult vannituba.

„No mina ei teagi praegu, millest rääkida. Mul pole teemasid,“ kõhklen väsinult.

„No aga siis sa pead pileti ostma.“

„Oota, mis mõttes, pileti? Koosolekule pileti?”

„Nojah, kui pileti ostad, siis ei peagi rääkima.“

No kuidas küll varem keegi selle peale pole tulnud, et olles kas üleväsinud või lihtsalt ebapädev, saad end piletiga nö vabaks osta ja lihtsalt kogu raha eest veidi tukastada. 🙂 Pilet, muide, maksis 5 eurot.

Samal ajal, kui direktor koosolekut peab ning spetsialisti tasemel isaga maailma alguse teooriaid arutab, istungi mina vaikselt neid kuulates ja kui tekibki isu midagi sekka öelda, saan kohe märkuse, et ma ei tohi rääkida.

Pingsalt koosoleku lõppu oodates teatab direktor äkki, et edasi jätkub koosolek WCs ja et just MINA, va laisk ja ebamäärane vabakutseline, pean temaga sinna kaasa minema.

Proovin siis korraks oma 5-eurost vabastuspiletit taas käiku lasta, aga selgub, et see on juba aegunud ning ta tahab minuga millestki tõsisest edasi rääkida, aga ainult WCs. Njaaa, tõsised jutud on Väikesel Mehel ikka reeglina WC-s..

Ausõna, ei ole lihtne istuda Väikese Mehega WCs ning oodata, kuni talle faks saabub- min. 15 minutit. Vingema faksi saabumise auks pean ikka mitu korda talle Autolehte ja Tehnikamaailma kätte ulatama ja nende sisu ette lugema. Teen seda ikkagi kannatalikult, sest uut vaikimisvoucherit ju ka soetada ei raatsi.

Kui faks lõpuks saabus, sain rõõmsa ja koormast vabanenud mehe poolt siiski üleskutse veel midagi arutada ja kui küsisin, et mis teemal, siis jagus ka vastusesse mõnusat irooniat: „No kuidas sul näiteks tänane tööpäev ja koosolek läksid?“ 😉

Jäta kommentaar

Lisa kommentaar