Tädi Elli Hellitatud Kapsas ja muud maitsvad jõulutooted ;)

Asjaolu, et laste sündides peab vähemalt üks lapsevanem (reeglina ema) suuremast osast oma vabast ajast loobuma, on fakt. Aga 5+ vanus lubab õnneks juba valikuid: sa kas tahad oma vaba aega osaliselt tagasi või mitte ning seejuures on oluline, mida sa selleks ise valmis tegema oled. Eriti oluline on vabu hetki saada tööpäeva õhtuti, sest mina olen ju ka töölt tulnuna auhinna ära teeninud ja ma tõesti kavatsen seda auhinda nautida.

Vaba hetk (loe: nt terve tund!) on lapsevanema motiveerivaim auhind, mille eest olen valmis ära andma pikema mõtlemiseta vähemalt pool oma kuningriigist.

Kuna Väikest Meest ja Väikest Naist uni enam väga ei huvita ning lasteaed ei väsita, siis olengi ma lasknud neil igasugu mänge mängida, mille sisendid saavad nad ilmselt suures osas vaadatud lastefilmidest ning multikatest. Lisades sinna veel oma armsa 5-aastase fantaasia, on need mängud nii ägedad pealt vaadata, et tagajärgede likvideerimine ei heiduta peaaegu üldse. Ja pealegi, kui ma nagunii koguaeg koristama pean, siis parema meelega teen seda veidi puhanuna ja heatujuliselt. P.S. Nad oskavad koristada küll, kuid sageli tuleb intensiivsemate mängude tagajärjed siiski ise üle töödelda.

Minu vaba aja jooksul on nad isiklike kogemuste teel omandanud muuhulgas algteadmisest erinevatest materjalitehnoloogiatest ning nendega ehitamise võludest/valudest, füüsikast, keemiast, söögitegemisest jne jne.

Näiteks: kui õues leidub juhtumisi lund, jääd, penoplasti tükke või muud põnevat „looduslikku materjali“, siis ma alati luban neid aineid mõistlikus koguses ka tuppa tuua, sest nad teevad nendega vannitoas katseid. Kuidas jää sulab? Kui kiiresti see juhtub külma või sooja veega? Mis juhtub puuokstega, kui sa neid terve hunniku vette paned? Kas penoplasti tükkidega saab meisterdada ning  kas mädanenud puulehti saab „uueks“ värvida? Kas vannivett saab värvida? Kas tuppa saab liumäge ehitada? Kõike saab. Loomulikult saab, sest kõik on ju suhtumise küsimus ning saadud teadmised väärt julget pealehakkamist

Kas salat, mille koostisesse kuuluvad banaan, värske kurk, natuke sepikut ja vett, kõlbab süüa? See on nii hea, et ei raatsi isegi alla neelata. 🙂

Kõrgenenud huvi toidutehnoloogia vastu päädis paar nädalat tagasi sellega, et mul on suur heameel tutvustada uut, äsja turule tulnud ahvatleva nimetusega kodust tootesarja: Tädi Elli hellitatud söögid. Eriliseks hitt-tooteks, mida liinil igapäevaselt toodetakse, on Tädi Elli hellitatud kapsas. No ilmselgelt ei ole vastu jõule mõtet jalgratast ju leiutada.

Ma olen uurinud, kust see nimi pärit on ning miks just hellitatud tooted ning vastuseks sain, et tädi Elli on üks hea vanatädi ühest lemmikmultikast, kes ise süüa ei teinud, aga muidu süüa ikka meeldis.

Hellitatud aga pidi väga hästi riimuma Elliga. Nii, et kui keegi sellisest tootesarjast huvitatud on, siis andke aga teada – panen köögitoimkonna tööle ning küsida võib tõenäoliselt kõike, sest tootesari areneb igapäevaselt. Eile õhtul sain näiteks mekkida Tädi Elli hellitatud tomatisuppi kummikarudega, Tädi Elli hellitatud singisalatit hernemaitseliste nuudlitega ning magustoiduks Tädi Elli hellitatud porgandikooki ubadega. 😀

Igasuguste katsete tegemiseks on neil vannitoas muide kaks spetsiaalset sinist kaussi ning köögipoolel teavad nad, et võivad kasutada kõiki mu kulpe ja potsikuid, kui need pärast oma kohale tagasi pannakse. Materjaliks kasutavad nad enamasti mänguasjasahtlites leiduvat toorainet, aga vahel luban neil ikka katsetada ka päris toiduga. Nuga hoidsid nad muidu esimest korda käes juba 2-aastaselt, kui lubasin neil nüride praenugadega endale kurki, tomatit, õuna või banaani hakkida. Tänaseks on nad tõeliselt vilunud hakkijad. Loomulikult ma alguses kartsin ning iga kord, kui nad mu karmi pilgu all nugadega askeldasid, oli mul endal vedru sees nii pingul, et pärast pea valutas. Aga see oli seda väärt. Ja siit edasi saab kõik ainult paremaks ja ägedamaks minna.

Elagu südamega tehtud Tädi Elli hellitatud jõulutooted ning pikka iga kogu tootesarjale!

P.S. Jah, need tomativiilud pildil on Väikese Naise lõigatud.

Jäta kommentaar

Lisa kommentaar